LEKCJE GRY NA PIANINIE SZCZECIN

artist-black-and-white-chord-1288489

Nauka gry na pianinie w Szczecinie – zajęcia kierowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych

INDYWIDUALNE LEKCJE GRY NA PIANINIE

Nauczyciele:

Ewa Kuźmińska

W naszej szkole muzycznej stawiamy na indywidualizm i kreatywność, staramy się stworzyć jak najlepszą więź z uczniem oraz skupiamy się na dopasowaniu trybu pracy do charakteru i upodobań. Program nauczania dopasowany jest do każdego wieku i zainteresuje zarówno maluchy jak i osoby starsze.  W swoich zbiorach posiadamy materiały nutowe począwszy od muzyki klasycznej do muzyki rozrywkowej.

NAUKA NUT, OZNACZEŃ – JĘZYK MUZYCZNY

Dzięki nim poznajemy język muzyczny, którego znajomość jest niezbędna do analizowania utworu i wykonywania go w poprawny sposób. Wykorzystujemy nowatorskie metody nauczania, dzięki którym dzieci i młodzież chętnie i szybko przyswajają wiedzę.

TECHNIKA GRY

Koordynacja rąk oraz praca nad techniką gry na pianinie  jest jednym  z ważniejszych etapów, który osiągniemy przede wszystkim dzięki systematyczności pracy.
Staramy się zachęcić naszych uczniów do pracy nie tylko na zajęciach, ale również w domu, wszystkie ćwiczenia potrzebne do pracy nad techniką uczniowie otrzymują w ramach zajęć. Zwracamy uwagę na prawidłową postawę przy instrumencie.

DYNAMIKA, FRAZOWANIE, ARTYKULACJA

Znajomość różnych rodzajów dynamiki, artykulacji oraz innych elementów dzieła muzycznego jest bardzo ważna w trakcie nauki gry na pianinie.  Poznanie stylów muzycznych rozwija nasze możliwości wykonawcze.  

INTERPRETACJA UTWORU

Interpretacja utworu – to miejsce, w którym wykonawca może dodać od siebie jak najwięcej, sprawiając że każde wykonanie staję się wyjątkowe.  Nie narzucamy swojej interpretacji dając naszym uczniom możliwość prezentacji siebie podczas gry na pianinie.

Nauka gry na instrumencie rozwija pamięć, uwrażliwia, staje się ciekawym hobby a często również sposobem na życie. Współpracujemy z instytucjami kultury oraz stowarzyszeniami, które mają na celu promowanie młodych artystów oraz wspieranie ich. Nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w koncertach w kraju jak i za granicą.

Koszt lekcji gry na pianinie – 80  zł (45 min)

%d blogerów lubi to: