LEKCJE PRODUKCJI MUZYCZNEJ

audio-digital-electronics-257904.jpg

Produkcja muzyki

nauczyciele:

Andrzej Pszeniczka

W dzisiejszych czasach muzyka popularna i jej stylistyki rozwijają się tak intensywnie. Serwisy streamingowe i platformy do odsłuchu muzyki oferują szerokie spektrum możliwości. Każdy jest w stanie znaleźć to co go interesuje.

Wiele osób marzy i wyobraża sobie, jak wspaniale byłoby odbyć sesję w profesjonalnym studio muzyczny.
Myślą wtedy o całym odpowiedzialnym za proces twórczy sztabie specjalistów, a w takim wyobrażeniu staje się to nieosiągalnym, odległym marzeniem.

Wielu młodych artystów, którzy śpiewają lub po prostu lubią muzykę nie jest świadoma,  jak wiele możliwości daje eksperymentowanie z techniką nagrywania.

Nie przypuszczają także jak wiele pomysłów, które w nich drzemią można samemu przekształcić w pełnoprawną produkcję, czy demo. Na szczęście już za pośrednictwem osobistego komputera i odpowiednich wtyczek vst, lub wirtualnych instrumentów, można stworzyć własny utwór!

My dzięki naszej innowacyjności oraz chęci wyjścia naprzeciw przede wszystkim Wam, ale i potrzebie rynkowej,  wynikającej z ogólnego deficytu związanego z tym kierunkiem – otwieramy w naszej placówce taki warsztat już teraz !

Jeżeli kochacie muzykę i macie odrobinę wyobraźni, w klasie produkcji poczujecie się spełnieni!

Nauczycie się wielu ciekawych umiejętności  dotyczących m.i.n : tworzenia brzmień , aranżacji utworu, miksu ścieżek – instrumentalnych lub wokalnych, masteringu , nagrywania: wokali , instrumentów , własnych brzmień ( za pośrednictwem czasem niekonwencjonalnych przedmiotów ), czy szeroko rozumianego „obrabiania” ścieżek wokalnych.

Z naszą pomocą poznacie podstawowe techniki które umożliwią Wam dobre nagranie swoich utworów i poznanie standardów brzmieniowych . Będziecie także mogli zgłębić techniki kompozycji oraz odpowiedniego doboru instrumentacji.

Korzystając natomiast z techniki jaką jest umiejętna analiza utworu referencyjnego, a następnie  metodyczna praca, nauczycie się jak prawidłowo zachować balans częstotliwość i sprawić aby wasze dzieło brzmiało jak produkcja.

Bardziej określony gatunek bądź styl to tylko jedna z opcji, ponieważ jesteśmy otwarci na to co czujecie i zaproponujecie od siebie! Dzięki naszemu doświadczeniu możecie udać się  w odległe zakamarki muzyki eksperymentalnej, elektronicznej, opanować tworzenie instrumentali – beatów , muzyki filmowej a nawet klasycznej!  W Polsce kierunek jakim jest produkcja muzyki jest jeszcze bardzo mało znany oraz dostępny.

Tym samym kierujemy  zaproszenie do współpracy z nami . Każdy kto czyta ten opis jest mile widziany! Nieistotny jest poziom zaawansowania i tego czy mieliście  cokolwiek wspólnego z muzyką. Jedyne czego potrzebujesz to komputer i chęć odkrycia niezwykłego procesu jakim jest tworzenie swojej własnej muzyki.

koszt lekcji – 60 zł (45 min)

%d blogerów lubi to: